Trwa rekrutacja do szkół podstawowych na nowy rok szkolny. W Ostrowcu do klas pierwszych pójdzie około 400 dzieci

Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu. Fot. Anna Śledzińska

Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych w Ostrowcu na rok 2024/25. Do 27 marca w placówkach przyjmowane są zgłoszenia rodziców dzieci urodzonych w 2017 roku.

Według statystyk tegorocznych 7- latków jest około 430. Nie ma jednak pewności, czy wszystkie mieszkają w Ostrowcu. Formalnie nadal obowiązuje rejonizacja, choć nie ma obowiązku posłania dziecka do szkoły najbliższej miejscu zamieszkania.

– Nie będziemy stwarzać żadnych problemów, rodzice mają pełną dowolność. Na podstawie ubiegłym lat mogę stwierdzić, że to się różnie układa, często związane jest z miejscem pracy rodzica, dziadka lub babci. Bo przecież chodzi też o opiekę po szkole, a czasem też przed – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta.

Listy dzieci przyjętych do klas pierwszych będą wywieszone w szkołach 9 maja.

– Ilość klas pierwszych zależy od ilości dzieci urodzonych w obwodzie – to plany. Natomiast to ile rzeczywiście ich powstanie, zależy od rodziców i ich zainteresowania. Najwięcej dzieci mamy w tym momencie zameldowanych w obwodach szkoły numer 1 i numer 5 – po około 80. Trochę mniej w PSP numer 14 – 67 dzieci, ale czy te dzieci faktycznie tam mieszkają i czy ich rodzice wybiorą te placówki, trudno powiedzieć. Będziemy mogli to sprawdzić dopiero po zakończonej rekrutacji – mówi naczelnik.

Najmniej dzieci mieszka w rejonie szkoły podstawowej numer 10 na osiedlu Gutwin – tylko 18. Naczelnik Malinowski zapewnia, że w każdej z miejskich podstawówek powstanie przynajmniej jedna klasa pierwsza.

/sla/

Ważne wydarzenia