Uczniowie „Bronka” aktywnie uczestniczyli w kampanii „Razem na drodze do odpowiedzialności”

Symulacje wybuchu poduszki powietrznej, badania alkomatem oraz ciekawy wykład na temat bezpieczeństwa na drodze – tak wyglądało środowe spotkanie z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym numer III imienia Władysława Broniewskiego w ramach akcji 'Razem na drodze do odpowiedzialności’.

Dyskusję z uczniami z klas czwartych przeprowadzili instruktorzy Ośrodka Szkolenia Kierowców Smile oraz młodsza aspirant Karolina Fryc.

– Przepisy były omawiane. Teraz mam większą świadomość tego, ile wypadków może się zdarzyć na drodze – mówił Tymek Cielecki. – Nauczyłam się, żeby przede wszystkim uważać na drodze, analizować warunki, zwracać uwagę na pieszych, bo w ostatnim czasie chyba z tym jest największy problem – mówiła Kasia z 4a.

Podczas prelekcji prowadzący Grzegorz Płaza zwracał szczególną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa, nieużywanie telefonu podczas jazdy oraz dostosowywanie prędkości do panujących warunków na drodze.
A co wywarło największe wrażenie na uczniach?

– Wybuch poduszki powietrznej uważam, że najmocniej działa na wyobraźnię, bo jak sobie człowiek pomyśli, że to byłby wypadek, to obrażenia mogłyby być poważne – zaznacza Kasia, uczestniczka spotkania.

Następne spotkanie w ramach akcji odbędzie się 6 marca w popularnym ZDZ-cie. Kampania społeczna 'Razem na drodze do odpowiedzialności’ to odpowiedź na śmiertelne wypadki, do których doszło w regionie w 2023 roku ludzi, w wyniku których śmierć ponieśli młodzi ludzie. Radio Ostrowiec jest partnerem akcji.

/mor/

Ważne wydarzenia