„Oddaj krew na Walentynki” – wyjątkowa akcja odbędzie się w środę w Ostrowcu

Oddaj krew na Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki” – pod takim hasłem ostrowieckie koła krwiodawców organizują w środę, 14 lutego akcję oddawania krwi. Będzie przeznaczona dla pacjentów oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach.

– Akcja jest organizowana przez trzy kluby honorowych krwiodawców działające na terenie Ostrowca. Staramy się zawsze wspierać i uzupełniać działania, ponieważ krwi brakuje jak wiemy, szczególnie w okresach zachorowań czy urlopów. Jedna jednostka pobranej krwi może uratować życie trzem osobom. Jednorazowo pobieramy 450 mililitrów krwi, trwa to około 8 minut – mówi Joanna Pikus, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi imienia Jana Milewskiego w Ostrowcu.

I zachęca do wzięcia udziału w walentynkowej akcji w środę, w godzinach od 9.30 do 12.30 w małym budynku R1 obok Ostrowieckiego Browaru Kultury. Tam czekać będą też niespodzianki ufundowane przez restaurację McDonald’s. Dodatkowe upominki otrzymają pary, które tego dnia zdecydują się oddać krew.

– Będą Walentynki, wspieramy też pozytywne emocje i uczucia. I jednocześnie szerzymy idee honorowego krwiodawstwa, bo pamiętajmy, że oddając krew możemy uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale i życie – mówi Joanna Pikus.

A my przypominamy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach regularnie informuje o brakach w magazynach i apeluje o oddawanie krwi. Najbardziej brakuje grup B Rh-, AB Rh- oraz 0 Rh-. W Ostrowcu krew oddać można w dni robocze w godzinach od 7 do 10.30 w siedzibie oddziału Centrum, w wieżowcu na ulicy Świętokrzyskiej.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia