Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych będzie gotowy na jesieni

Trwają prace nad przebudową budynku CKU przy ulicy Sandomierskiej, gdzie powstać ma Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych. Wykonawca czyli firma Termobud remontuje obecnie część budynku, który zajmować będzie Centrum Kształcenia Ustawicznego.
– Jesteśmy już po wszystkich wyburzeniach, murowaniach, mamy zaawansowanie znaczne jeśli chodzi o część instalacyjną, a w tym około 70 procent zrobionej wentylacji, około 30 procent elektrycznej, Mamy już znaczną część sprzętu wyposażeniowego, zgromadzoną w CKU i w magazynach w Ostrowcu. Jednocześnie pracujemy nad tym, jak będą wyglądać dekoracje. Mamy wykładziny i części wyposażenia dekoracyjnego – mówi Wojciech Delmaczyński, prezes zarządu Termobud. Prace w CKU mają  zakończyć się pod koniec kwietnia, a budowa integratora w listopadzie.
Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych ma służyć głównie młodzieży, która będzie mogła rozwijać tam swoje pasje i umiejętności oraz kreatywnie spędzać czas. Powstaną strefy: stolarska, krawiecka z nowoczesnymi maszynami hafciarskimi, fryzjerska, strefa z maszynami CNC
do nauki programowania i ich obsługi, elektroniki, robotyki oraz strefa wirtualnej rzeczywistości. Część z tego wyposażenia została już zakupiona.
– Część sprzętu potrzebnego do wyposażenia integratora już znajduje się w budynku. Mamy już najnowocześniejsze maszyny do szycia i sprzęt CNC. Sprzęt ten cały czas, sukcesywnie do nas napływa – informuje prezes Delmaczyński.
Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektorka Centrum Kształcenia Ustawicznego podkreślała, że choć w budynku funkcjonować będą dwa niezależne od siebie podmioty, to 'współpraca pomiędzy nimi będzie ścisła’.
– Kierunki kształcenia w CKU pokrywają się z tymi pracowniami, które zostaną uruchomione wraz z powstaniem Integratora Edukacji i Przedsiębiorczych i mam nadzieję, że ta współpraca będzie bliska – mówiła Aneta Pierścińska-Maruszewska.
Wartość całej inwestycji opiewa na około 20 milionów złotych. Ponad 10 milionów z tej kwoty to dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich.
/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia