Aktywny program ferii przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu

12 lutego uczniowie i uczennice z województwa świętokrzyskiego rozpoczynają ferie zimowe. Specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży z Ostrowca na ten czas przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Przerwę od nauki i obowiązków szkolnych warto spędzić aktywnie – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiRU. W dniach 10-25 lutego taniej będzie można skorzystać z Pływalni Rawszczyzna.

– Miedzy 12 a 23 lutego na pływalni będzie można skorzystać z atrakcji, na którą decydujemy się po raz 2 czyli na taki tor przeszkód – mówi Grzegorz Bażant.

Bilet jednogodzinny ulgowy dla dzieci i młodzieży kosztować będzie 12 zł, a z Ostrą Kartą 10,80 zł. Dzieci z 'zerówek” i uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mogli wziąć udział w kursie nauki pływania. Będzie też coś dla miłośników footballu. W pierwszym tygodniu ferii na Orliku Ogrody MOSiR zorganizuje zimowy turniej piłki nożnej.
Jeżeli pogoda pozwoli na funkcjonowanie w czasie ferii lodowiska miejskiego na Rynku, to dzieci i młodzież z Ostrowca będą mogli skorzystać z tej atrakcji z dodatkowymi zniżkami.

Bilet normalny na lodowisko będzie kosztował 8 złotych, ulgowy 6, a dzieci do 7 roku życia wejdą za symboliczną złotówkę. Ciekawe zajęcia odbędą się także w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej.

– Przez 2 tygodnie od poniedziałku do piątku przygotowaliśmy bezpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkół podstawowych z klas 4-8 pod nazwą „Poznaj różne sporty”. Uczestnicy będą mogli zagrać w tenisa stołowego, zorganizujemy gry i zabawy, siatkówki, będą też zajęcia na siłowni dla uczniów szkół średnich. Jeżeli będzie zainteresowanie, a na to liczymy, to zorganizujemy zajęcia z koszykówki – dodaje Grzegorz Bażant.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia