Zdzisław Kałamaga potwierdza swój start w wyborach. Będzie kandydatem Trzeciej Drogi

Fot. archiwum

Jednak nie z listy Koalicji Obywatelskiej, a z listy Trzej Drogi powalczy o mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Zdzisław Kałamaga, były poseł, były prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i były starosta ostrowiecki.

– Chęć umieszczenia mnie na listach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wyraziły Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga, czyli dwa ugrupowania, które stoją w obronie wolności, wspierając tych, dla których wartości demokratycznego państwa prawa, w tym niezależny samorząd, są wartością największą. Uznałem, że jako kandydatowi bezpartyjnemu, niebędącemu od 23 lat członkiem żadnej partii politycznej, Trzecia Droga najbardziej pasuje do moich, także lewicowych doświadczeń – komentuje Zdzisław Kałamaga.

W rozmowie z Radiem Ostrowiec pierwotnie zapowiadał swój start w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej. Dlaczego zmienił zdanie, nie mówi. Na liście Trzeciej Drogi w okręgu nr 1, obejmującym powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski ma mieć drugie miejsce. Jedynka należeć ma do Andrzeja Swajdy, radnego sejmiku obecnej kadencji i pełniącego obowiązki dyrektora Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Arkadiusz Bąk, szef ludowców w powiecie ostrowieckim, obecnie przewodniczący Sejmiku ma mieć miejsce trzecie.

– Zarząd wojewódzki PSL będzie o tych listach dyskutował i je przyjmował, dopiero wtedy będzie ostateczny kształt. Te informacje, które ujawniają się wynikają z tego, że mamy listy łączone, koalicyjne w ramach Trzeciej Drogi, na zasadzie suwaka. A poza tym przecież chodzi o to, czy ktoś przez całą kadencję i wcześniej też pracował, był rozpoznawalny. Mam nadzieję, że tu nie mam się czego wstydzić – komentuje Arkadiusz Bąk.

Z powiatu ostrowieckiego na liście Trzeciej Drogi do Sejmiku startować będzie jeszcze Wioletta Adamczyk – Nowak, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrowcu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia