Ostrowieckie przedszkolaki zachwyciły walentynkowym repertuarem podczas Konkursu Piosenki o Miłości

O miłości do drugiego człowieka, do zwierząt i akceptacji siebie śpiewały dziś dzieci z 16 ostrowieckich przedszkoli. Wzięły (09.02) udział Konkursie Piosenki o Miłości.

Przedszkolaki występowały głównie w duetach, choć pojawili się także soliści – a wśród nich Amelka z Zespołu Szkół w Częstocicach, która zaśpiewała utwór Hanki Ordonówny 'Na pierwszy znak’ i – jak powiedziała naszemu reporterowi- piosenkę zadedykowała swoim najbliższym.

Na scenie w Ostrowieckim Browarze Kultury pojawiła się niemal 30 małych artystów, którzy zachwycili publiczność pewnością siebie, pięknym wykonaniem i prezentacją sceniczną. A ich występy śledzili wzruszeni rodzice.

Konkurs rozpoczął duet złożony z Mai Farys i Franciszka Rosiaka, którzy zaśpiewali piosenkę Lady Pank 'Zawsze tam gdzie ty’

Dyrektorka Zespołu Szkół Edyta Stec podkreślała, że konkurs jest szansą na zaszczepienie w dzieciach wrażliwości w relacjach z drugim człowiekiem.

– To święto o miłości, przyjaźni, poszanowaniu drugiego człowieka. Skupiamy się jednak też na miłości do zwierząt. Dzisiejszy repertuar został przygotowany tak, aby poruszyć wartości dla człowieka najważniejsze – mówiła Edyta Stec.

Występy dzieci oceniało 3-osobowe jury, które oprócz muzycznych walorów oceniały także prezentację sceniczną.

– Będziemy oceniać muzykalność, znajomość tekstu, interpretację, wrażenia artystyczne, dobór repertuaru – mówiła pani Alicja Major-Salwierz.
A Walentynkowy Konkurs Piosenek o miłości odbywał się w Ostrowcu po raz 6.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia