Passe Par Tout Obszarów Refleksji Jana Berdyszaka od piątku w BWA

Po prezentacjach młodych artystów tym razem Biuro Wystaw Artystycznych otwiera się na twórczość jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sztuki XX i początku XXI wieku, zmarłego w 2014 roku rzeźbiarza, malarza, grafika, autora instalacji, scenografa, a także teoretyka sztuki i pedagoga Jana Berdyszaka.

Wernisaż wystawy ,,Passe Par Tout Obszarów Refleksji” odbędzie się w piątek, 9 lutego. – Zobaczymy na naszej wystawie przede wszystkim prace malarskie, które oscylują wokół koloru, wokół abstrakcji i jest to malarstwo niezwykłe – mówi Justyna Łada, dyrektorka galerii i kuratorka wystawy, na której, oprócz prac z najważniejszych cykli malarskich artysty, obejrzeć będzie można jeszcze trzy jego rzeźby. Prace pochodzą z kolekcji syna, profesora Marcina Berdyszaka.

– Jan Berdyszak to wielkie i ważne nazwisko w polskiej sztuce, które pozwala na promocję naszej galerii. Wielu kolekcjonerów już wyraża zainteresowanie odwiedzeniem naszej galerii i zapoznaniem się z wystawą. Zainteresowany jest na przykład znany ze swoich osiągnięć tenisowych Wojciech Fibak, który doskonale zna rynek sztuki – opowiada Justyna Łada.

Piątkowa wystawa prac Jana Berdyszaka będzie drugą prezentacją jego twórczości po śmierci w 2014 roku.
Początek wernisażu w BWA o godzinie 18.00.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia