Fundacja Akademia Inicjatywy i Rozwoju poszerzy horyzonty mieszkańcom powiatu ostrowieckiego

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego skorzystają ze wsparcia, jakie w ramach projektu 'Ścieżki możliwości. Poznajemy Świętokrzyskie’ oferuje Fundacja Akademia Inicjatywy i Rozwoju. Na realizację programu fundacja otrzyma ponad 600 tysięcy złotych ze środków unijnych. 2 lutego doszło do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.

– Szczególnie mile widziane w tym projekcie są osoby po 50 roku życia. Do udziału w nim zapraszamy kluby seniora i  organizacje pozarządowe oraz ich podopiecznych, którzy współpracowali z nami podczas diagnozy, ponieważ latem 2023 roku przeprowadziliśmy taką „szeroką” diagnozę potrzeb wśród osób naszego powiatu. Projekt jest odpowiedzią na wnioski tej diagnozy – mówi Sylwia Ojczymek-Mroczek, prezes fundacji. I dodaje, że uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w postaci warsztatów autoprezentacji i umiejętności społecznych.

W zajęciach udział weźmie 160 mieszkańców Ostrowca, gminy Bodzechów i Kunów, które według założeń projektu posiadają tu cytat 'niskie umiejętności podstawowe’.

– W ramach projektu zostanie zrealizowanych 19 edycji warsztatów, podczas których dużo będziemy rozmawiać o ekologii, historii naszego regionu, o zdrowym stylu życia, a także o kulinariach. W tych zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas warsztatów uczestnicy zaplanują wycieczki do wybranych przez siebie miejsc w województwie świętokrzyskim, w których na zakończenie zajęć będą mogli wziąć udział – mówi Sylwia Ojczymek-Mroczek.

Zajęcia prowadzone będą w 8-osobowych grupach. Projekt będzie realizowany przez 2 lata. Pierwsze warsztaty zaplanowano pod koniec lutego dla mieszkańców Gutwinu. Chętne do udziału w warsztatach osoby mogą zapisać się w biurze projektu przy ulicy Focha 1 w Ostrowcu.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia