Budowa bloków przy ulicy Hubalczyków coraz bliżej

fot. um.ostrowiec.pl

Na ostatniej sesji radni miejscy powierzyli Ostrowieckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego zadanie budowy trzech bloków przy ulicy Hubalczyków. Spółka ma już opracowaną dokumentację z pozwoleniem na budowę.

– Są to trzy jednakowe budynki trzykondygnacyjne. W piwnicach znajdują się komórki lokatorskie. Na każdej kondygnacji będzie po 5 mieszkań dwu i trzypokojowych – mówi Dominik Smoliński, naczelnik wydziału Planowania i Rozwoju w mieście.

Mieszkania nie trafią na wolny rynek. Nie będzie można ich kupić. – Będą to mieszkania wyłącznie na wynajem, z tanim czynszem, bez możliwości dojścia do własności. Wynajmować te mieszkania będą mogły osoby spełniające określone kryteria, przede wszystkim dochodowe – wyjaśnia naczelnik Smoliński. Kryteria i zasady określi regulamin, jaki zatwierdzić będzie musiała Rada Miasta.

Szacowany koszt budowy szacowany jest na 27-30 milionów złotych. 80 lub 85 proc. kosztów pochodzić ma z dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek o dotację ma zostać złożony w najbliższym czasie. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia OTBS mógłby szybko ogłosić przetarg i jeszcze pod koniec tego roku podpisać umowę z wykonawcą, który z kolei miałby 2 lata na budowę. – Ryzyko jest zawsze przy składaniu wniosków, że dofinansowania nie otrzymamy. Takie ryzyko może wynikać z tego, że na ten rok złożonych zostałoby za dużo wniosków. To jest tylko i wyłącznie kwestia tego, jak zostanie oceniony nasz wniosek, na którym miejscu na liście do dofinansowania się znajdzie. Uważam, że nie istnieje ryzyko, że w ogóle dotacji nie otrzymamy – wyjaśnia naczelnik Smoliński.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia