W Ostrowcu powstało biuro poselskie Rafała Kasprzyka

Samorządowcy, członkowie stowarzyszenia Perspektywa oraz sympatycy Polski 2050 Szymona Hołowni uczestniczyli wczoraj w otwarciu w Ostrowcu biura poselskiego Rafała Kasprzyka, lidera Polski 2050 w województwie świętokrzyskim.

– Moje biuro w Ostrowcu Świętokrzyskim ma jak najbardziej przybliżyć problematykę społeczną do posłów w sejmie i mnie przybliżyć do potrzeb mieszkańców. To miejsce ma już pewną historię i jest już utrwalone na mapie działalności obywatelskiej i ja się bardzo z tego cieszę, bo „wchodzę” w to miejsce z dobrą energią – mówił poseł Kasprzyk.

Biuro mieści się przy ulicy Sienkiewicza 55 czyli w dawnej siedzibie posłanki Joanny Muchy z Polski 2050. Poseł Kasprzyk zapowiedział, że w Ostrowcu będzie pojawiał się przynajmniej raz w miesiącu, a na co dzień w biurze będą jego współpracownicy.

– We wtorki będziemy działać, będą dyżury prawników. Ja deklaruję, że będę się starał być tutaj częściej, niż raz w miesiącu – mówił poseł Gierada.

Obecny na otwarciu Piotr Dasios, były wiceprezydent Ostrowca i kandydat na senatora z tzw. Paktu Senackiego, a teraz niewykluczone, że kandydat na prezydenta miasta podkreślał, że obecność w Ostrowcu biura poselskiego Rafała Kasprzyka, który jest członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Regionu Świętokrzyskiego ma duże znaczenie w lobbowaniu na rzecz regionu, szczególnie w kwestii infrastruktury drogowej.

– Mamy w osobie Rafała Kasprzyka orędownika zmian. Chodzi o to, żeby Ostrowiec wreszcie doczekał się dobrej infrastruktury drogowej, która nie będzie wykluczać miasta z dostępu do dwujezdniowej drogi. Myślę, że ta sprawa będzie kontynuowana na komisji infrastruktury, w gremiach rządowych, bo to jest ważna decyzja polityczna. Liczymy, że to biuro nam pomoże -mówi Piotr Dasios.

Prezeska, sąsiadującej z biurem poselskim siedziby, stowarzyszenia Perspektywa Ewa Bednarska mówiła, że liczy na 'owocną współpracę’ z posłem Kasprzykiem.

– Chciałam serdecznie powitać posła. Mam nadzieję, że ta energia społeczna, która powoduje naszą obywatelskość zagości w tym biurze poselskim i będziemy mogli realizować wszystkie sprawy społeczne, które są nam bliskie – mówiła Ewa Bednarska.

Rafał Kasprzyk w wyborach parlamentarnych w 2023 kandydował z drugiego miejsca listy Trzeciej Drogi w okręgu kieleckim. Uzyskał mandat posła otrzymując 10 907 głosów.

/mor/

Ważne wydarzenia