„Nowy rok, nowy ja”. Noworoczny szał na siłowniach

Początek nowego roku sprzyja składaniu postanowień. Jednym z nich może być wybór nowej aktywności fizycznej np. ćwiczeń na siłowni, które w styczniu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Noworoczne postanowienia mamy już zakorzenione. Ograniczamy używki, alkohol i decydujemy się na aktywność fizyczną – tak jest co roku i myślę, że w 2024 też tak będzie. Najwięcej osób spodziewamy się pod koniec stycznia – ocenia trener Daniel Bartłomiejczyk z ostrowieckiej siłowni Xtreeme Fitness. I zaznacza, że nie wszyscy są w stanie wytrwać w noworocznych postanowieniach.

– Wszystko zależy od charakteru osoby, niektórzy są w stanie wytrwać tydzień, ale osoby silniejsze psychicznie i bardziej zdeterminowane są w stanie wytrwać pół roku i dłużej – mówi Daniel Bartłomiejczyk. Nieodzowna szczególnie dla rozpoczynających swoje treningi na siłowni może okazać się pomoc trenera.

– Fajnie by było, aby na początku przygody z siłownią nie rzucać się na tak zwaną głęboką wodę, tylko zdecydować się na współpracę z którymś z trenerów. Nawet jeśli ten zapał jest słomiany, to po to jest trener żeby utrzymać nas jak najdłużej w tych postanowieniach – podsumowuje trener Bartłomiejczyk.

/mor/

Ważne wydarzenia