Miejskie mikołajki zainaugurują okres świąteczny w Ostrowcu

Jutro (6 grudnia) mikołajki. W związku z budową lodowiska na ostrowieckim Rynku w tym roku miejskie mikołajki odbędą się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem, warsztaty plastyczne, akcję 'Choinka na Święta’ oraz koncerty dzieci ze Studia Wokalnego Pandora i Chóru Kotki Dwa.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury zaznacza, że mimo tak wielu atrakcji – największą dla dzieci i tak zawsze jest obecność Świętego Mikołaja.

– Prawie prawdziwy Mikołaj z Laponii do nas przyjedzie z Laponii z prezentami i przez cały dzień będzie u nas dostępny. Każdy rodzic może przynieść prezent, a my go opiszemy -mówi Jacek Kowalczyk.

A prezenty Mikołaj będzie wręczał od godz. 10.30. Na spotkanie z nim jednak trzeba się zapisać – telefonicznie lub na miejscu.
Z kolei Biuro Wystaw Artystycznych wraz z Miejską Biblioteką Publiczną organizują warsztaty plastyczne. Wziąć w nim udział może każde dziecko, które chciałoby stworzyć bożonarodzeniową ozdobę. Mieszkańcy, którzy chcą pozbyć się tzw. elektrośmieci – jeśli przyniosą je do OBK w zamian otrzymają żywą choinkę.

–  Jest to akcja cykliczna, po raz kolejny organizowana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wymieniamy różne rodzaje elektrośmieci na świąteczne drzewka w donicach – mówi Mariusz Kałuża naczelnik Wydziału Ekologii z Urzędu Miasta.

Oddać można zużyty sprzęt AGD taki jak: pralki, lodówki, miksery oraz stary sprzęt RTV jak np: telefony, telewizory i komputery. Elektrośmieci za choinkę można wymienić w godz. 15- 17.
O godzinie 17 na dziedzińcu OBK rozświetli się świąteczna choinka, a po tym wydarzeniu zaplanowano występy artystyczne Studia Wokalnego Pandora oraz Chóru Dziecięcego Kotki Dwa.

/mor/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia