Świąteczna akcja 'Gwiazdki Moc”. Rozpoczęliśmy licytacje na Facebooku

Nadchodzi czas Świątecznej Akcji 'Gwiazdki Moc’. Po raz siódmy Radio Ostrowiec wspólnie z LGD 'Krzemienny Krąg’ zbierać będą fundusze, za które – z tegorocznej zbiórki – chcemy zorganizować wakacyjny wypoczynek dla dzieci z gmin powiatu ostrowieckiego.

– Wielu dzieci nie stać na wakacyjny wyjazd. Wiele dzieci wychowywanych jest przez samotne mamy, samotnych ojców i kolonie, czy obóz to ostatnia rzecz, o jakiej myślą przy bardzo skromnych dochodach. Ale mamy też bardzo dużo dzieci, które nie radzą sobie z brakiem akceptacji środowiska, z presją w szkole, ze zrozumieniem świata i zagrożeniami o jakich zewsząd słyszą – od wojny w Ukrainie na wschodniej granicy Polski po zmiany klimatu i katastrofy naturalne – mówi Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec. I dodaje:

– Wydaje nam się, że zorganizowanie takiego wyjazdu wakacyjnego, gdzie będzie bardzo ciekawy program zajęć, a jednocześnie dla uczestników będzie przygotowany specjalny program spotkań i zajęć z psychologiem, terapeutą pomoże im „złapać oddech”, czyli oswoić negatywne emocje. A już na pewno pokaże, że warto zwrócić się o pomoc, gdy jej potrzebują, że są miejsca gdzie tej pomocy mogą oczekiwać i skąd mogą się jej spodziewać  i to na przykład doda im później odwagi, by porozmawiać ze swoim psychologiem szkolnym.
W tym roku do grona organizatorów akcji 'Gwiazdki Moc’ dołączyła Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego 'Edu-Bałt’. W poprzedniej edycji mocno nas wspierała przy organizacji facebookowych licytacji i świątecznego kiermaszu.

– Członkowie naszej Fundacji od zawsze angażowali się w pomoc innym, mają to po prostu we krwi. Jako Fundacja bardzo chętnie współpracujemy z tymi, którzy robią coś dobrego dla innych, czy jest to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebujących dzieci. Mamy w tym doświadczenie, mamy wielkie grono przyjaciół, które zawsze nam pomaga i nie sądzę, by było inaczej w tym roku w akcji „Gwiazdki Moc” – mówi prezes Remigiusz Woźniak.

Od jutra (28 listopada) startujemy z licytacjami na facebookowej grupie Świąteczna Akcja 'Gwiazdki Moc’. Tam za – nawet drobne sumy – można licytować gadżety i tym samym dołączyć do naszej akcji.

– Każdy tydzień to są nowe fanty i nowe licytacje. Będą umieszczane we wtorek, środę oraz czwartek i będziemy je licytować. Najmniejsze postąpienie to będzie złotówka, ale gorąco zachęcamy do odważniejszych decyzji. Wszystkie licytacje będą się kończyły w każdy poniedziałek o godz. 21 00 – wyjaśnia Remigiusz Woźniak.

A od 11 do 15 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy niezwykłe przedmioty podarowane na akcję 'Gwiazdki Moc’ i, jak co roku, wezmą w nich udział samorządowcy, którzy już przygotowują fanty na licytację.
Będzie z nami także Stowarzyszenie OstroBiec, które w styczniu zorganizuje bieg, a dochód zasili konto akcji. Swoją obecność zapowiedzieli także członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Miasto Koło nr 34, którzy zorganizują zawody wędkarskie zasilając zbiórkę 'Gwiazdki Moc’.
Zachęcamy do słuchania Radia Ostrowiec, śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Tam można znaleźć wszystkie informacje dotyczące Świątecznej Akcji 'Gwiazdki Moc’.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia