Ostrowczanka chciała zarobić na kryptowalutach, straciła ponad 60 tysięcy złotych

fot. pixabay

63 tysiące złotych wskutek oszustwa internetowego straciła 47-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcąc zarobić poprzez inwestycje w kryptowaluty, ostrowczanka przez około 2 miesiące korzystała z usług rzekomego specjalisty, który za pomocą specjalnych aplikacji inwestycyjnych miał pomóc kobiecie w pomnożeniu jej zysków – a skończyło się na ogromnej stracie.

W minioną sobotę oszukana 47-letnia mieszkanka Ostrowca zgłosiła sprawę na policję.

– Jak wynikało z jej relacji, w połowie września br. zainteresowała się taką formą potencjalnego pomnażania swojego kapitału. Za pośrednictwem Internetu znalazła jedną z ofert, po czym za pomocą popularnego komunikatora skontaktował się z nią przedstawiciel firmy pośredniczącej w inwestycjach w kryptowaluty. W trakcie prowadzonych rozmów 47-latka została poproszona o zainstalowanie specjalnych aplikacji, które miały umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami i zyskami – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Ponadto miała dokonać minimalnej wpłaty w kwocie 1000 złotych, aby móc zarabiać na inwestycjach. Kolejno krok po kroku oszuści instruowali ją co ma robić. 47-latka zgodnie z otrzymanymi wskazówkami zaczęła przelewać różne kwoty na wskazane przez oszustów konta – dodaje.  Oszuści stale szukają nowych sposobów na kradzież danych i pieniędzy- popularna stała się ostatnio między innymi metoda 'na pracownika banku’.

– Jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania naszych danych i danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, rozłączmy się i zadzwońmy do biura obsługi klienta banku. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie oprogramowania typu AnyDesk, możemy być pewni, że to oszustwo. Apelujemy o to, aby stronić od takich sytuacji, minimalizować ryzyko, uważać na psychomanipulacje, a także unikać wszelkich ofert, które mają przynieść błyskawiczny zysk po przelaniu pieniędzy – apeluje rzeczniczka Ewelina Wrzesień.

/mor/

 

 

Podziel się

Ważne wydarzenia