Festiwal hip hop w hali KSZO. Młodzi tancerze zatańczą do klasyków rapu

fot. facebook MCK w Ostrowcu

Około 250 młodych tancerzy reprezentujących nurt hip hop wystąpi w niedzielę 26 listopada w ostrowieckiej hali MOSIR podczas Festiwal 'CK Hip Hop Day’. To już druga edycja tego tanecznego show – pierwsza odbyła się przed rokiem w Kielcach.

– To wydarzenie zrzesza tancerzy przede wszystkim z naszego województwa, którzy przyjadą aby walczyć 1 vs. 1 najpierw w eliminacjach, a później w bitwach tanecznych. Do Ostrowca przyjedzie też kilka formacji tanecznych. Zaprosiliśmy trzech niesamowitych sędziów: „Ewulina” z Warszawy, „Polskiego” z Lublina i Jacka Bajora z Trójmiasta – mówi Wojciech 'Woco’ Krawczuk z Kieleckiego Teatru Tańca.

Rywalizacja będzie się toczyć w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do 11 lat, młodzieży w wieku 12-15 lat oraz powyżej 16 roku życia. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba DJ Sewio, a w jego repertuarze -jak zapowiada Wojciech Krawczuk- znajdą się klasyczne mixy legendarnych utworów Paktofoniki czy zespołu Kaliber 44. Sędziowie z kolei ocenią nie tylko układ taneczny, ale również prezentację sceniczną.

– Sędziowie oceniają przede wszystkim muzykę, ruchy – w tym również te podstawowe oraz ich wariacje – mówi Wojciech 'Woco’ Krawczuk

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9.30 i potrwają do późnych godzin popołudniowych. Wstęp dla publiczności jest wolny.
Projekt 'CK HIP HOP DAY” jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia