Kiedy nowe bloki przy ulicy Hubalczyków? Przetarg na budowę miasto może ogłosić jeszcze w tym roku

fot. um.ostrowiec.pl

Najpewniej jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na budowę trzech bloków przy ulicy Hubalczyków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mają zostać wybudowane na działce o powierzchni ponad 6600 metrów kwadratowych obok kościoła św. Jadwigi Królowej, naprzeciwko szkoły podstawowej nr 14.

– Mamy już projekty budowlane, pozwolenia na budowę. Czekamy tylko na finansowanie i będziemy już ruszać z inwestycją. Pozyskać możemy finansowanie w wysokości 80 proc. inwestycji. Być może, jeżeli uruchomimy tam mieszkania dla seniorów, dla młodych na start, to jeszcze o 5 proc. to finansowanie będzie większe. Po naszej stronie będzie wtedy pokrycie pozostałych 15 proc. – mówi wiceprezydent Artur Łakomiec.

Miasto na budowę bloków komunalnych zamierza skorzystać z bezzwrotnego wsparcia budownictwa Banku Gospodarstwa Krajowego i taki wniosek chce złożyć w tym miesiącu. – Po złożeniu takiego wniosku oczekuje się około 30 dni na jego ocenę, a następnie jest możliwość podpisania umowy o dofinansowanie. Informacje o uzyskaniu wsparcia powinniśmy mieć więc pod koniec grudnia, najpóźniej na początku przyszłego roku – wyjaśnia Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w mieście.

W każdym z bloków powstanie po 30 mieszkań o powierzchni od 35 do 54 metrów kwadratowych.

– Przygotowujemy się także do przebudowy bloku socjalnego przy ulicy Osadowej, ale chcemy też zapewnić mieszkania dla ludzi młodych i z niecierpliwością czekamy na programy, które partie polityczne ogłaszały w kampanii wyborczej. Czekamy zwłaszcza na realizację programu lewicy w sprawie tanich mieszkań czynszowych, których budowa miałaby być w stu procentach finansowania przez państwo – zapowiada prezydent Łakomiec.

Wniosek o dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego na przebudowę bloku socjalnego przy ulicy Osadowej miasto także zamierza złożyć jeszcze w tym miesiącu. Równolegle rozpocząć mają się prace związane w przygotowaniem dokumentacji projektowej dla budowy bloku komunalnego za Pałacem Wielopolskich w Częstocicach – pomiędzy ulicami Szewieńską, a Parkową, gdzie przed dwoma laty miasto wybudowało i oddało do użytku mieszkania socjalne. – Będziemy szukać różnych źródeł finansowania tych i kolejnych zadań związanych w mieszkalnictwem, jesteśmy przygotowani do pokrycia wkładu własnego – zapewnia wiceprezydent.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia