Formy podstawowe, czyli zabawy ze sztuką w szkole podstawowej nr 5

Szkoła podstawowa nr 5 na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim drugi raz z rzędu została zaproszona przez ostrowieckie BWA do artystycznego programu 'Formy podstawowe’, jaki przygotowuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego.

To cykl zajęć dla uczniów zainteresowanych sztukami plastycznymi, które zakończą się dużą, szkolną wystawą przed wakacjami. – W ubiegłym roku był nasz debiut i okazało się, że nasi uczniowie świetnie rozumieją sztukę i wiedzą, że sztuki nie trzeba się uczyć, mimo, że ona pojawia się w szkole. Po prostu trzeba ją robić, i to też będzie hasło przewodnie tegorocznej edycji programu w naszej szkole. To jest także kolejny sposób na pokazanie młodzieży, jak można kreatywnie spędzać czas bez telefonu i komputera, jak ważna jest interakcja z drugim człowiekiem -mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektorka 'Piątki’.

W zajęciach uczestniczyć będzie kilkunastu uczniów. Otrzymają tzw. narzędziownik, czyli pudełko z inspiracjami przygotowanymi przez dziewięciu artystów, przedstawicieli różnych gatunków sztuki i dziewięć zadań do wykonania. -Te zadania przygotowane przez artystów z drobnymi wskazówkami to dopiero punkt wyjścia. Od wyobraźni dzieci będzie zależało, co z tego powstanie. Zadania są różnorodne, w tym dotyczące ceramiki, bo takie zadanie przygotowała artystka Edith Karlson – wyjaśnia Justyna Łada, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych.

Uczniowie na zajęciach pozaszkolnych spotykać będą się raz w tygodniu aż do przedwakacyjnej wystawy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia