Worek medali z Mistrzostw Polski w fitnessie przywiozły reprezentantki ostrowieckiego Black&White

Z pokaźnym dorobkiem medalowym przed tygodniem zakończyły się Mistrzostwa Polski fitness w Gorzowie Wielkopolskim dla reprezentantek Uczniowskiego Klubu Sportowego Black and White.

Młode sportsmenki startowały tam między innymi kategorii juniorek oraz dzieci i udowodniły, że należą do ścisłej krajowej czołówki.

– Mamy kilka juniorek, które sobie świetnie radzą na mistrzostwach Polski juniorów, choć jeszcze niedawno startowały w mistrzostwach Polski dzieci. Mamy tutaj Roksanę Jandę z medalem mistrzostw Polski, Igę Pasterczyk z medalem, Natalię Bugajską, Agatę Suszko i Natalię Mikos. W tej chwili nie mamy juniorki, która by startowała, a która nie zdobyłaby medalu – mówi trenerka Joanna Kępa.

Black and White od 2010 roku wystawia swoich reprezentantów w kategorii fitness dzieci i od tamtej pory tylko raz w 2018 roku nie udało im się sięgnąć po tytuł drużynowego mistrza Polski – w tym roku UKS Black&White już po raz 12 nie miał sobie równych.
Fitness akrobatyczne, w którym od lat specjalizują się młode sportsmenki to połączenie gimnastyki artystycznej oraz elementów sportów sylwetkowych, o czym dokładniej opowiada trenerka Joanna Kępa.

– Ten sport to jest prezentacja swojego układu akrobatyczno-tanecznego. To show, na którym obowiązuje makijaż sceniczny i strój tak jak w gimnastyce artystycznej i łyżwiarstwie. Oceniana jest cała prezentacja, a więc nie tylko część akrobatyczna, ale również cała reszta – wszystko musi ze sobą współgrać – opisuje Joanna Kępa.

Jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek, która sięga po tryumfy nie tylko w Polsce, ale również za granicą jest mieszkanka gminy Kunów, 16-letnia Natalia Bugajska. Jej dotychczasowym największym sukcesem jest zwycięstwo w prestiżowych zawodach Arnold Classic w Madrycie w kategorii fitness akrobatyczne. Oprócz ciężkich treningów Natalia zaznacza, że równie ważny jest dla niej zadowalający wygląd sceniczny, do którego dochodzi trzymaniem rygorystycznej diety.

– Treningi są intensywne, zarówno te na salce, jak i te na siłowni. Przed zawodami mam też swój cykl nawadniania i dostarczania dużej ilości soli, później tę wodę odstawiam i waga powinna spadać. Oczywiście cały czas trzymam się odpowiedniej diety – ocenia sportsmenka.
A w dniach 28-29 października w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Europy na których ekipa Black&White zdobyła 4 medale, a w tym jeden złoty, najmłodszej w klubie 7-letniej Luizy Just.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia