Wzruszający jubileusz Chóru Nauczycielskiego Coro Cantorum

Dopiero dwa lata po jubileuszu, rocznicę 30-lecia istnienia na scenie świętował w piątek, 20 października Chór Nauczycielski Coro Cantorum. Widowisko przygotowane przez muzyków zgromadziło w wyremontowanej sali kinowo-widowiskowej dawnego ZDK-u blisko 500 przyjaciół zespołu, miłośników ich twórczości, samorządowców.

Obecnym artystom towarzyszyli na scenie byli członkowie, w tym założyciel zespołu nauczycielskiego Wiesław Buśko. Dla nich zaśpiewali także Julia Jarzębak i Wiktoria Pongowska ze Studia Wokalnego Pandora oraz Lila Tłuczkiewicz z zespołu Kotki Dwa, czyli grup prowadzonych przez dyrygentkę chóru Coro Cantorum, Ewę Goworowską.

– Ewcia, jesteś dla nas największą i najlepszą nagrodą. Nie wyobrażamy sobie życia bez ciebie. Jesteś naszą cząstką. Niech tak będzie jak najdłużej, a resztę ci powiem później – zwracał się ze sceny do Ewy Goworowskiej Marek Cichosz, jeden z chórzystów i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

– To był dla nas bardzo ważny wieczór. Przygotowywaliśmy się do niego przez cały rok. To dla nas, dla mnie bardzo emocjonalne spotkanie, co było wiele razy widać na scenie – mówiła potem Ewa Goworowska.

Gratulacji dla Jubilatów i podziękowań podczas uroczystości nie było końca. Zespół otrzymał nagrodę prezydenta w wysokości 10 tysięcy złotych, a Ewa Goworowska w kwocie 5 tysięcy. – Uświetniają uroczystości w Ostrowcu, promują nasze miasto podczas występów na całym świecie – mówił Artur Łakomiec i podobnych słów uznania było bardzo dużo.

Artystom Chóru Nauczycielskiego Coro Cantorum na scenie towarzyszyli także artyści Kuźni Dźwięku z instrumentami etnicznymi, na pianinie zagrał Gabriel Farys. Uroczystość poprowadziła prezes chóru Małgorzata Malinowska i Marek Cichosz. Wspomnieni w filmie retrospekcyjnym zostali także Krzysztof Goworowski, Paweł Błaszczyk oraz realizator Jarek Krzemiński.

/mag, sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia