Jarosław Kaczyński finiszuje w Sandomierzu. Trasę przejazdu zalały jego plakaty

Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele zakończy kampanię wyborczą na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Od czwartku teren Rynku sprawdzały służby, można było spotkać zwiększoną liczbę patroli policyjnych. Dziś na Rynek nie jest łatwo się dostać. Wiec ma się rozpocząć o godzinie 18.

– W związku z tym wydarzeniem możemy spodziewać się utrudnień w ruchu, dlatego aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i innych osób, policjanci pojawią się na miejscu. Skupimy się przede wszystkim na miejscach, w których mogą pojawić się chwilowe utrudnienia – informuje Michał Ordon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

– informuje Michał Ordon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Dodaje, że większość uliczek wokół Rynku jest zamknięta dla ruchu samochodowego.

Jak ustaliliśmy, wiec nie został zgłoszony jako impreza masowa, powinno więc wziąć w nim udział mniej niż tysiąc osób. – Organizator wynajął plac na zasadach komercyjnych. Dokładnie 14,5 tysiąca metrów kwadratowych. Zapłacił za to 8917 złotych i 50 groszy brutto – powiedział Radiu Ostrowiec Michał Mendak, rzecznik prasowy burmistrza Sandomierza. I dodał, że wszystkie kwestie związane z organizacją, zabezpieczeniem oraz posprzątaniem po imprezie leżą po stronie organizatora.

Poruszenie związane z wizytą Kaczyńskiego jest widoczne na całej tracie od Skarżyska kamiennej, gdzie zaczął tour, przez Starachowice, Ostrowiec aż do Sandomierza. W Ostrowcu odbyć się ma zamknięte spotkanie z leśnikami. Wzdłuż trasy przejazdu na słupach, barierkach i płotkach dziś od rana wieszane są setki plakatów wyborczych Jarosława Kaczyńskiego. Banery zawisły także na ogrodzeniu Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

/sla/

Ważne wydarzenia