Będzie remont drogi z Wiktoryna do Podgórza. Przetarg ogłoszony

Fot. archiwum prywatne

Powiat ostrowiecki ogłosił przetarg na wykonanie dużego remontu drogi z Podgórza do Wiktoryna w gminie Ćmielów.

Chodzi o ponad 3 kilometry drogi.

– Droga w złym stanie technicznym, posiada liczne deformacje, spękania i wykruszenia. Powiat kilkukrotnie ubiegał się o dofinansowanie remontu, co najmniej pięć razy składaliśmy wniosek, ale z bliżej nieokreślonych przyczyn nie uzyskiwał akceptacji komisji, co było dla nas niezrozumiałe, zważywszy na stan techniczny tej drogi – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału

W tym roku w końcu się udało i powiat dostał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 3 milionów 360 tysięcy złotych. Wartość całej inwestycji to około 5 milionów 600 tysięcy złotych.

– Zaczynamy w Wiktorynie, na granicy powiatu opatowskiego i ostrowieckiego, kończymy w Podgórzu na skrzyżowaniu dróg powiatowych. Zakres obejmuje wymianę nawierzchni na całej drodze i doprowadzenie jej do szerokości 6 metrów, wymianę nawierzchni i poboczy. Zjazdy posesji zostaną wyłożone kostką betonową – wyjaśnia naczelnik Mroczek.

Na oferty wykonawców powiat czeka do 20 października. Po rozstrzygnięciu przetargu firma będzie miała dziewięć miesięcy na wykonanie robót, będzie to więc prawdopodobnie przełom lipca i sierpnia przyszłego roku.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia