Rozpoczyna się remont drogi powiatowej w Przyborowie

Umowę podpisali starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i prezes firmy Trakt Andrzej Gierada. Fot. powiat ostrowiecki

Umowa z wykonawcą podpisana, niebawem rozpocznie się remont drogi powiatowej na odcinku Przyborów – Bodzechów.

Wykona go firma Trakt, a sfinansują dwa samorządy z dofinansowaniem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Łącznie mamy 1 milion 750 tysięcy złotych. Dofinansowanie wynosi 1 milion 050 tysięcy złotych, natomiast pozostałą kwotą 700 tysięcy dzielimy się po połowie z gminą Bodzechów – mówi wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński.

Wyremontowany ma zostać ponad kilometr drogi.

– Zadanie będzie realizowane na łącznej długości 1332 metrów, szerokość jezdni będzie od 5 do 6 metrów. Prace przeprowadzone będą na dwóch odcinkach. Pierwszy od przejazdu kolejowego w Bodzechowie ma 313 metrów, drugi o długości 1019 metrów przebiega od mostu nad kanałem do skrzyżowania w Przyborowie – wyjaśnia wicestarosta.

Stara jezdnia zostanie sfrezowana, położony będzie nowy asfalt, wykonane pobocza z kruszywa po obu stronach i zjazdy do posesji z kostki brukowej.

– Ważną sprawą jest to, że na początku w Bodzechowie zaplanowano bariery wzdłuż drogi po lewej stronie, na granicy z ciekiem wodnym Jędrzejówka. To jest o tyle ważne, że kilka razy zdarzyło się, że samochody prawie do tego rowu zjechały – mówi wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn i wyjaśnia – Tak jak pewnie wszyscy pamiętają, podczas zamknięcia węzła Brezelia tam był właściwie główny przejazd od strony Ćmielowa do centrum Ostrowca. W związku z tym ten odcinek jest bardzo zużyty. My jako gmina dodatkowo odtworzyliśmy odcinek drogi w Wólce Bodzechowskiej po budowie kanalizacji. Po wykonaniu tego zadania cały odcinek od Bodzechowa do granic Ostrowca i ulicy Rudzkiej będzie miał nową nawierzchnię.

Droga w Przyborowie to ważny trakt dla mieszkańców tych okolic, którzy do Bodzechowa odwożą dzieci do szkoły, tam załatwiają sprawy w ośrodku zdrowia czy chociażby udają się do kościoła. Wyremontowana ma zostać w ciągu czterech miesięcy.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia