Rodzinny park rozrywki „Noe Park” ma powstać w Skarżysku – Kamiennej

Fot. UM Skarżysko Kamienna

Na terenie przy zalewie Bernatka w Skarżysku – Kamiennej, powstać ma rodzinny park rozrywki „Noe Park”. Wybuduje go prywatny inwestor, prace ruszyć mają niebawem a zakończyć w 2027 roku.

Na inwestycję zdecydował się Hubert Olejarz z firmy Freedom. „Noe Park” ma być kolejnym miejscem rozrywki i edukacji na mapie województwa świętokrzyskiego.

– Część plenerowa będzie podzielona na pięć tematycznych stref atrakcji. Cztery z nich: Woda, Słońce, Wiatr i Ziemia, będą strefami zabawy, rozrywki i aktywnego wypoczynku, dedykowanymi głównie rodzinom z dziećmi oraz młodzieży. Piątą strefą tematyczną będzie Eden, czyli Rajski Ogród – mówi Hubert Olejarz i dodaje, że w tym ogrodzie będzie można przede wszystkim wypoczywać w spokoju i w otoczeniu przyrody.

Na terenie parku powstać ma także budynek inspirowany biblijną Arką Noego. W nim zaplanowane zostały atrakcje dydaktyczne i rozrywkowe.

– Powstaną tu ekspozycje przyrodnicze w postaci interaktywnych dioram, wzbogaconych o innowacyjne efekty sensoryczne. Wśród atrakcji rozrywkowych znajdą się: kino 7D, oceanarium i palmiarnia, które będą dopełniać tematykę związaną z przyrodą – wyjaśnia inwestor.

Przypomnijmy, że pomysł stworzenia parku na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Bernatka, prezydent Skarżyska Kamiennej Konrad Krönig zgłosił już kilka lat temu. I nie został odebrany poważnie.

– Przez ostatnie lata w skupieniu pracowałem w zaciszu gabinetu nad tym, by to przedsięwzięcie mogło być realizowane. To olbrzymi i potrzebny w naszym mieście – projekt – komentuje prezydent

Inwestycja będzie podzielona na etapy. Pierwsza część – atrakcje plenerowe, ma być dostępna od wiosny 2025 roku. Etap drugi, czyli budowa budynku Arki Noego, będzie realizowany do 2027 roku.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia