Pozostały ostatnie wolne miejsca na bezpłatny transport do Warszawy na Marsz Miliona Serc

Ponad 1100 osób z województwa świętokrzyskiego pojedzie autokarami, zorganizowanymi przez działaczy świętokrzyskiego KOD-u i Platformy Obywatelskiej na Marsz Miliona Serc w Warszawie, na który zaprosił Polaków Donald Tusk.

Marsz odbędzie się w najbliższa niedzielę 1 października. Dziś jest ostatni dzień, w którym można zapisać się na bezpłatny przejazd do stolicy.

– Telefony cały czas dzwonią do naszego biura Platformy Obywatelskiej w Kielcach, ale też do koordynatorów powiatowych. Jest bardzo duże zainteresowanie, ale musimy ze względów logistycznych te listy zamykać. Spóźnialskich prosimy jeszcze o jak najszybszy kontakt – mówi Michał Piasecki ze świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej i dodaje, że zainteresowanie jest tak duże, że muszą zamówić kolejne autokary.

– W marszu uczestniczyć będą wszyscy, dla których najważniejszymi wartościami są demokracja oraz wolność, dlatego ludzie świętokrzyskiej lewicy wezmą w nim udział – mówi Edyta Parandyk, sekretarz zarządu wojewódzkiego Nowej Lewicy. Informuje, że nie organizowali transportu ponieważ ich członkowie i sympatycy indywidualnie wybierają się na manifestację.

Specjalnego busa dla swoich sympatyków przygotowali działacze Polski 2050. W niedzielę 1 października do Warszawy zjadą autokary z całego kraju.

– Tych autokarów z całej Polski może być nawet około 2 tysięcy i każdy z nich będzie miał określoną godzinę, o której będzie mógł wjechać do stolicy i wyjechać. Podjęliśmy współpracę z policją, na miejscu będą wolontariusze, którzy pomogą każdemu trafić do autokary, aby każdy cały i zdrowy wrócił do domu – zaznacza Michał Piasecki

Z samego Ostrowca razem z Komitetem Obrony Demokracji i Platformą Obywatelską pojedzie ponad 100 osób. Na wyjazd do Warszawy pozostały ostatnie miejsca, a zapisać można się przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej świętokrzyskiego KOD-u lub telefonicznie: telefon: 516 149 541.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia