Szpital w Ostrowcu będzie miał nowy mammograf

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał milion złotych na zakup cyfrowego aparatu do mammografii wraz z wyposażeniem na potrzeby Działu Elektroradiologii.

800 tysięcy z dofinansowania pochodzi ze środków budżetu państwa, a 200 tysięcy to fundusze starostwa.

– Rak sutka to jeden z najgorszych zabójców dla kobiet i w tym przypadku tylko i wyłącznie profilaktyka jest w stanie zmniejszyć liczbę zgonów. Jeżeli lekarze „wyłapią” ten nowotwór wcześniej, to kobieta ma szansę żyć normalnie – mówił podczas wczorajszej  konferencji prasowej, Dariusz Tumulec, dyrektor ostrowieckiego szpitala. Zaznaczył jednak, że zakup mammografu, to nie jedyna inwestycja, której potrzebuje szpital.

– Planów to my mamy bardzo dużo. Rozmawialiśmy z panem dyrektorem o nowym oddziale, a to również będzie wymagać sprzętu – czekamy na środki z KPO. Kiedyś prezentowaliśmy na konferencjach taką wizualizację dobudowy do szpitala nowego skrzydła i w tym przypadku sądzę, że też będę mogła liczyć na pomoc – mówiła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Obecni na konferencji parlamentarzyści Andrzej Kryj i Jarosław Rusiecki podkreślali, że szpital w Ostrowcu otrzymał wcześniej rządowe dotacje na zakup tomografu, aparatu rentgenowskiego i wyposażenie oddziału ortopedii.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia