Wręczono stypendia dla wyjątkowo uzdolnionych uczniów z Ostrowca. Dostali po 10 tysięcy złotych

Fot. Anna Śledzińska

Po raz trzeci w Ostrowcu Świętokrzyskim rozdano specjalne stypendia prezydenta miasta dla najbardziej uzdolnionych uczniów. W tym roku wyróżnienie i 10 tysięcy złotych otrzymało sześć osób.

Wnioski o przyznanie stypendium składały szkoły podstawowe z Ostrowca, łącznie wpłynęło ich 37. Dotyczyły uczniów mających w poprzednim roku szkolnym osiągnięcia naukowe, ale także artystyczne i sportowe. Komisja zdecydowała, że wszystkie kryteria spełniło sześcioro młodych ostrowczan.

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 14 zgłosiła czworo uczniów.

– To osoby, które wyróżniają się na tle szkoły i w mojej ocenie zasługują na nagrodę. To był naprawdę dobry rok dla naszej placówki – mówiła przed ogłoszeniem wyników dyrektorka Katarzyna Goworek.

Jak się okazało, z tej szkoły po 10 tysięcy złotych otrzymały aż trzy osoby.

Jednym z wyróżnionych był też Jakub Sala – laureat konkursów przedmiotowych z chemii, matematyki i fizyki z „Trójki”, któremu towarzyszyła dumna mama Agnieszka.

– Na początku lepiej szła mi matematyka, teraz wolę chemię – mówił, a mama dodała, że nauka jej synowi w ogóle nie sprawa problemów.

Oskar Rogowski – Bystroń, dziś już licealista, zdobywa laury zarówno w konkursach naukowych, jak i artystycznych. Też woli nauki ścisłe, a otrzymane stypendium chce wydać na naukę języka angielskiego i informatyki, a jak coś zostanie, to także na wycieczki.

Pozostali uczniowie zgłoszeni przez swoje szkoły nie wyszli z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali gratulacje i sprzęt elektroniczny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia