Wróciły kursy redukujące liczbę punktów karnych

fot. policja

W Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego wracają szkolenia pozwalające na zredukowanie liczby punktów karnych kierowcom, którym groziła utrata prawa jazdy za łamanie przepisów drogowych.

Zmienia się też okres po jakim będą one się przedawniać. Przez ostatnie 12 miesięcy punkty trafiały na konto kierowcy na 2 lata od momentu opłacenia mandatu, od teraz będą anulowane po roku od jego opłacenia.

Kursy będą składały się z 8 godzin wykładów, nowością będą ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy szkolenia będą musieli wykonać awaryjne hamowanie – mówi Agnieszka Kuś, dyrektorka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

W szkoleniu można wziąć udział raz na pół roku, a każde szkolenie wymazuje z konta kierowcy 6 najstarszych punktów karnych. Jedno szkolenie na nowych zasadach będzie kosztowało tysiąc złotych. Co ważne, w kursach nie mogą wziąć udziału kierowcy, którzy mają uprawnienia krócej niż rok.
WORD w Kielcach już prowadzi zapisy takie szkolenia.

– W ubiegłym tygodniu już dzwoniły do nas osoby, z pytaniem właśnie o te szkolenia, bo była informacja, że mają wejść od 17 września. Już można dzwonić i się zapisywać – mówi dyrektor Kuś.

W kursach nie mogą uczestniczyć osoby, które przekroczyły dopuszczalny limit punktów karnych, a ten wynosi 24.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia