Na ulicy Trzeciaków trwają nasadzenia. W planach bezpieczne przejścia dla pieszych

Kończą się prace, które mają zmienić wizerunek ulicy Trzeciaków w Ostrowcu. Nasadzone zostały nowe rośliny ozdobne na pasie zieleni wzdłuż całej ulicy.

– Inwestycja jest realizowana przy współpracy specjalistów z urzędu miasta i Zakładu Usług Miejskich. Nasadzenia powstają w pasie drogowym na 700 metrowym odcinku ulicy Trzeciaków, od ulicy Wspólnej do ulicy Piaski. Chciałbym podkreślić, że sadzone obecnie gatunki roślin to rośliny wielosezonowe – mówi wiceprezydent Ostrowca Artur Łakomiec.

Na pasie zieleni zasadzono rabatę bylinową, połączoną z trawą ozdobną. Posadzono też czosnek ozdobny, ten jednak wyrośnie dopiero wiosną.
Istniejący wcześniej pas zieleni został zniszczony w czasie inwestycji PGE, która instalowała słupy energetyczne wzdłuż ulicy. O jego odtworzenie wnioskowała rada osiedla Henryków – Piaski, która współfinansowała inwestycję. Całkowity koszt nasadzeń wyniósł 30 tysięcy złotych.

Miasto stara się też o dofinansowanie na budowę dwóch tak zwanych bezpiecznych przejść dla pieszych obok Szkoły Podstawowej nr 1. Przejścia mają być podniesione, dobrze widoczne i oświetlone.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia