Oddział paszportowy, rozbudowa szpitala i nowa droga łącząca Ostrowiec z S7. To propozycje PO dla mieszkańców Ostrowca

Świętokrzyscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmu zorganizowali dziś  na ostrowieckim rynku konferencję prasową. Przedstawili na niej program ugrupowania oraz swoje propozycje dla Ostrowca.

– Przede wszystkim chcemy też przenieść część kompetencji centralnych, a więc możliwość składania wniosków o paszport, a później jego odbiór. Ja dzisiaj składam deklarację, że jeśli Platforma Obywatelska wygra te wybory i będziemy mieli swojego wojewodę, to w Ostrowcu powstanie punkt paszportowy. To się po prostu temu miastu należy  – mówił Artur Gierada, szef Platformy Obywatelskiej w regionie świętokrzyskim, który kandyduje z pozycji nr 2 na liście KO.

Gierada zadeklarował, że tak samo jak 9 lat temu, kiedy był posłem z jego inicjatywy w Ostrowcu utworzono Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i kandydaci na kierowców nie musieli jeździć na egzaminy do Kielc, tak teraz zadba o to, by utworzyć oddział paszportowy i dokument ten będzie można wyrobić na miejscu w Ostrowcu.
Swoje priorytety dla Ostrowca – jeśli zdobędzie mandat – przedstawiła także Jolanta Madioury, która na liście Koalicji Obywatelskiej ma pozycję 3.

– Chcemy jak najszybciej ściągnąć środki z funduszu KPO. Powiat ostrowiecki zasługuje na te pieniądze. Mamy plan rozbudowy infrastruktury drogowej i połączenia Ostrowca z drogą ekspresową S7. Mamy też do załatwienia kwestię rozbudowy szpitala o oddział dializoterapii, który wymaga powiększenia oraz dziennego oddziału onkologicznego, po to by mieszkańcy Ostrowca i okolic nie musieli jeździć do Kielc np. na chemioterapię – mówiła kandydatka z Ostrowca.

Marcin Molenda, startujący z 19 miejsca w okręgu świętokrzyskim podkreślił konieczność szybkich zmian w oświacie – także na poziomie powiatu.

– W tej chwili nie mamy  dla młodych szkół branżowych, nie mamy perspektyw rozwojowych w Ostrowcu, nie mamy kadr, a miasto nam się powoli starzeje. Musimy to naprawić, zawarte to jest w naszych 100 konkretach, chcemy działać również lokalnie – podkreślał Marcin Molenda i zaznaczał, że Ostrowiec potrzebuje też inwestycji gospodarczych, w tym budowy zakładów przemysłu ciężkiego.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia