Wracają „Wojaże dla wrażeń”. Zapisy na wyjazdy ruszają w poniedziałek, 11 września

Fot. Anna Śledzińska

Wojaże dla wrażeń” po raz drugi będą zabierać mieszkańców Ostrowca na wycieczki do muzeów, galerii i teatrów. Projekt, dofinansowany przez ministerstwo kultury, realizują wspólnie Miejskie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych.

– Założenie jest takie, by przybliżyć usługi albo wydarzenia kulturalne, które w mniejszych miastach są niedostępne. Mówimy tutaj o operach, filharmonii czy teatrach dramatycznych. Podzieliliśmy je z naszym partnerem czyli BWA na dwa komponenty, bo to się sprawdziło w ubiegłym roku – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK.

I tak – MCK organizuje cztery wyjazdy do instytucji kulturalnych. Pierwszy, do Filharmonii imienia Henryka Wieniawskiego, na inaugurację sezonu kulturalnego, już 15 września. Potem w planach są jeszcze wyjazdy do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl „Pomoc domowa”, do Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie na balet „Bajadera” i do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl „Syrenka Ariel”.

Ofertę odwiedzin w galeriach artystycznych i muzeach ma Biuro Wystaw Artystycznych.

– Zapraszamy do Kielc, Krakowa, Radomia i Orońska oraz Lublina. Misją naszej galerii, w której przede wszystkim stawiamy na sztukę współczesną. Wyjazdy są tak skonstruowane, że główną oś zainteresowania budujemy wokół ekspozycji przygotowanych na wrzesień i październik w tych miastach – mówi Justyna Łada, dyrektorka BWA. Wyjaśnia, że będą to wyjazdy do Instytutu Dizajny w Kielcach, do Orońska, gdzie znajdują się Mazowieckie Centrum Sztuki Elektrownia i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W Krakowie uczestnicy zwiedzą wystawy zarówno w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier czy Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, jak i w Sukiennicach czy Muzeum Narodowym. Podczas wyjazdu do Lublina zaplanowano wizyty w Muzeum Narodowym oraz galeriach Biała i Labirynt.

Wyjazdy są całkowicie bezpłatne. Uczestnicy muszą tylko zadbać o prowiant.

– W każdym z tych wyjazdów biorą udział 53 osoby, tyle mieści się w autokarze. Zapewniamy przejazd, bilety wstępu oraz ubezpieczenie. 30 osób będą to tak jak w ubiegłym roku podopieczni ośrodków socjoterapii, seniorzy, osoby niepełnosprawne.

Jacek Kowalczyk wyjaśnia, że pozostałe 23 osoby to mieszkańcy Ostrowca, którzy dokonają zapisu bezpośrednio. Jedna osoba może wziąć udział w jednym wyjeździe. Zapisy na wszystkie wyjazdy rozpoczną się w poniedziałek, 11 września o godzinie 8.00- osobiście lub telefonicznie w recepcji OBK. Numer telefonu – 41 247 64 19. Radio Ostrowiec objęło całe przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Harmonogram wyjazdów:

15.09.2023r. godz. 19.00, Lublin

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2023/24: F. Mendelssohn, R. Schumann, L. van Beethoven

19.09.2023r. Kielce /wyjazd całodniowy/

BWA; Instytut Dizajnu; Muzeum Narodowe

3.10.2023r. Kraków /wyjazd całodniowy/

Muzeum Narodowe; Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier; Sukiennice; Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak

17.10.2023r. Radom, Orońsko /wyjazd całodniowy/

Mazowieckie Centrum Sztuki Elektrownia; Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

22.10.2023r. godz. 19.00, Radom

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego „Pomoc domowa”

7.11.2023r. Lublin /wyjazd całodniowy/

Muzeum Narodowe; Galeria Biała; Galeria Labirynt

17.11.2023r. godz. 19.00, Warszawa

Teatr Wielki Opera Narodowa „Bajadera”

5.12.2023r. godz. 18.00, Kielce

Kielecki Teatr Tańca „Syrenka Ariel”

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia