Piąta edycja Rowerowej Stolicy Polski rozstrzygnięta. Młodzi rowerzyści z Ostrowca zostali nagrodzeni

fot. Facebook Artura Łakomca

W czerwcu w całym kraju rozegrano 5 edycję rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ostrowiec Świętokrzyski uczestniczy w tej sportowej imprezie od początku.

W tym roku w zabawie wzięło udział rekordowo dużo, bo aż 61 miast. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji Ostrowiec zajął 18 miejsce.

– Byli rekordziści jak co roku, można powiedzieć, że starzy wyjadacze, najlepiej zaprawieni w bojach w naszym mieście. W tym miejscu należy wymienić przede wszystkim pana Andrzeja Pikusa, który przejechał 5076 kilometrów, na drugim miejscu był pan Dawid Kasprowicz z wynikiem 4272 kilometry, a na trzecim Jan Wesołowski z przejechanymi 3492 kilometrami – mówi Kamil Stelmasik ze stowarzyszenia Ostrower.

W ciągu jednego miesiąca w ramach projektu 336 rowerzystów z Ostrowca Świętokrzyskiego 'wykręciło’ ponad 83 tysiące kilometrów. 27 tysięcy kilometrów pokonały dzieci z gminy Ostrowiec Świętokrzyski, którym w środę (06.09) w ostrowieckim Browarze Kultury wręczono nagrody. Wśród najbardziej aktywnych uczestników znaleźli się uczniowie PSP numer 1 oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu.

/mor/

Podziel się

Ważne wydarzenia