Konwencja wyborcza PiS w Końskich. Będą tezy programowe – nowe i stare

Fot. www.konskietravel.pl

Politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości spotkają się w sobotę, 9 września w południe na konwencji wyborczej w Końskich. Po jednodniowej przerwie partia zaprezentować ma swój program wyborczy.

– Zostanie przedstawiony program wyborczy. Zachęcam wszystkich do tego, by słuchali relacji z Końskich. Natomiast podejrzewam, że ani ja ani żaden innym kandydat Prawa i Sprawiedliwości, nawet jeśli zna główne założenia, to nie powie ich przed konwencją – mówi ostrowiecki poseł Andrzej Kryj, który ponownie ubiega się o mandat w Sejmie. Jednocześnie dodaje, że program PiS od dawna jest Polakom znany.

– Prawo i Sprawiedliwość już od kilku miesięcy przedkładało swoje propozycje wyborcze. Przypomnę, że wprowadziliśmy bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży do 18 i dla seniorów powyżej 65 roku życia, zwiększyliśmy kwotę z 500 do 800 złotych, które nasze dzieci otrzymują. Propozycje programowe zostaną rozszerzone. Tak jak zawsze PiS pójdzie z konkretnymi, dodatkowymi propozycjami, skierowanymi do mieszkańców Polski.

Część tego programu PiS już ujawniło. Niektóre punkty, jak „odkryty” po 8 latach rządów tej partii, problem słabej jakości wyżywienia w szpitalach – zaskoczyły. Podobnie jak obiecany cztery lata temu program rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty. Teraz PiS chce jeszcze budować na nich garaże i windy. Ma też punkt dotyczący dofinansowania dwudniowych wycieczek edukacyjnych dla uczniów, który nowością nie jest, bo uruchomiono go w 2021 roku.

Na konwencji w Końskich pojawi się świętokrzyska „jedynka” PiS – Jarosław Kaczyński. Czy zdecyduje się stanąć do debaty wyborczej z kontrkandydatami z innych ugrupowań?

– Decyzję w tej sprawie będzie podejmował sztab wyborczy. Z całą pewnością pan premier Jarosław Kaczyński będzie w Końskich, będzie przedstawiał właśnie te główne tezy programu. Natomiast co do debat i strategii to jest sztab wyborczy, one będzie podejmował tutaj decyzję. Ja jestem przekonany, że wizyta w Końskich nie będzie ostatnią wizytą tutaj – twierdzi poseł Kryj.

Ogólnopolska konwencja PiS odbędzie się w południe w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich, w której mieści się około 900 osób.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia