Rusza budowa zadaszenia nad widownią amfiteatru w Parku Miejskim w Ostrowcu

Wiceprezydent Ostrowca Krzysztof Kowalski. Fot. Anna Śledzińska

W tym tygodniu rozpocząć się ma proces stawiania konstrukcji zadaszenia nad widownią amfiteatru w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Prace powinny były rozpocząć się już jakiś czas temu, ale ze względu na inne zobowiązania wykonawca nie dał rady ściągnąć do Ostrowca wcześniej specjalistycznych dźwigów.

– Wstępnie w środę lub czwartek dwa dźwigi powinny się tam rozstawić. Będą stawiły konstrukcję, na której później rozciągnięta zostanie membrana – mówi wiceprezydent Ostrowca Krzysztof Kowalski.

Wzmocnienie całej konstrukcji widowni, które pozwoli na postawienie ciężkich, stalowych słupów zostało już wykonane.

– Membrana będzie zakotwiona do kilkudziesięciu specjalnych uchwytów. Zapewnią one stabilność i odpowiednie naciągnięcie, by była odporna na warunki atmosferyczne, opady deszczu i ściegu no i chroniła widownię przed tymi niedogodnościami – wyjaśnia Krzysztof Kowalski i dodaje, że nie ma planów, by tę widownię powiększyć.

Na widowni zamontowane będzie także oświetlenie, wykonane będzie nowe odwodnienie i uziemienie. Dodatkowe prace mają też być wykonane w samej muszli amfiteatru oraz na zapleczu. Trzeba pamiętać, że obiekt został oddany do użytku w 2011 roku i od tamtej pory nie przechodzić większych remontów.

Termin oddania zadaszenia mija w lutym 2024 roku, ale na pewno prace zostaną zakończone wcześniej. Pieniądze na tę inwestycję gmina Ostrowiec otrzymała z programu Polski Ład, reszta pochodzi z budżetu miasta. Projekt warty prawie 7 milionów złotych, składał się z dwóch części – budowy zadaszenia oraz otwartego już pumptrucku na terenie za osiedlem Pułanki.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia