Miał być ślub z meksykańskim aktorem, skończyło się utratą 35 tysięcy złotych

fot. Tima Miroshnichenko/pexels

Planowane wspólne długie i szczęśliwe życie z meksykańskim aktorem dla 45-letniej ostrowczanki okazało się bardzo kosztowne. Kobieta w tym tygodniu powiadomiła policję, że na konto mężczyzny, z którym od ponad półtora roku utrzymywała internetowy kontakt i planowała ślub, przelała łącznie 35 tysięcy złotych.

Pieniądze miały być mu potrzebne na sfinansowanie podróży do Polski, do czego jednak nie nigdy doszło. Meksykański aktor nieoczekiwanie dla mieszkanki Ostrowca zerwał znajomość.
– Ciągłą przeszkodą w przyjeździe do Polski były coraz to nowe, wymyślone przez niego historie, między innymi twierdził ze ma duże problemy finansowe, że zachorował, czy że wdał się w konflikt z prawem – opowiada Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Apeluje, by zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nowo poznanymi osobami, zwłaszcza gdy proszą nas o przekazanie pieniędzy.

– Pamiętajmy, że należy zachować dystans, ostrożność i czujność. Ważne, żeby nie ulegać nigdy presji czasu ani chwilowemu zauroczeniu – mówi Ewelina Wrzesień.

Rzeczniczka policji zaznacza, że oszustwo 'na aktora’ czy 'na żołnierza”, za których podają się mężczyźni i rozkochują później swoje ofiary to jeden z nowszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy, a znajomość może rozpocząć się bardzo niewinnie, usypiając czujność.
W tym przypadku oszust – aby uwiarygodnić swoją historię i miłość – wysyłał mieszkance Ostrowca zdjęcia i prowadził z nią rozmowy video.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia