Bezpłatne autobusy MZK dowiozą mieszkańców na Dni Ostrowca

Bezpłatna linia autobusowa Miejskiego Zakładu Komunikacji, będzie od 25 do 27 sierpnia przywozić i odwozić z okolic stadionu KSZO uczestników imprez z okazji Dni Ostrowca.

Obchody święta miasta wypełnione są atrakcjami. Na scenie wystąpią między innymi Agnieszka Chylińska, Smolasty, Natalia Szroeder oraz Sarsa. Koncerty i imprezy towarzyszące rozpoczną się w piątkowe popołudnie i zakończą w niedzielę wieczorem.

– Jeśli chodzi o piątek, to nie ma większych problemów bo jest to dzień roboczy. Natomiast w sobotę i niedzielę rzeczywiście mielibyśmy problem z zapewnieniem dojazdu na ulicę Świętokrzyską. Stąd pomysł na linię specjalną X, która będzie bezpłatna – mówi Jarosław Kateusz, prezes MZK w Ostrowcu.

Zachęca, by zapoznać się z rozkładem jazdy i mapką obrazującą, którymi ulicami autobusy będą jeździły.

– Będą kursowały mniej więcej od godziny 14.30 do około 21.30 czyli po zakończeniu koncertów. Na przystankach będą co 20 – 30 minut. Trasa będzie przebiegała ulicami Świętokrzyską – Traugutta – Żabią – Mickiewicza – Polną – Chrzanowskiego – 11 Listopada – Jana Pawła II – Radwana – Polną – Sienkiewicza – Mickiewicza – Żabią na Świętokrzyską.

Przez trzy dni po koncertach, przy hali KSZO podstawiane będą autobusy, które rozwiozą uczestników zabawy. Będzie to sześć autobusów linii X oraz jeden regularnej linii numer 1. W razie potrzeby kursów może być więcej, po prostu kierowcy po skończonym objeździe wrócą na przystanek na ulicy Świętokrzyskiej i zabiorą kolejnych pasażerów.

Dokładny rozkład jazdy linii X będzie dostępny na stronie internetowej MZK.

/sla/

Ważne wydarzenia