Zagrożenie w postaci zwisających nad drogą gałęzi zniknie z ulicy Siennieńskiej

Suche, ciężkie zwisające nisko nad drogą gałęzie na ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu od dawna ,,prosiły się” o usunięcie. W środę 16 sierpnia do Radia Ostrowiec zgłosił się Ostrowczanin, który widział jak gałąź z jednego z rosnących wzdłuż ulicy drzew złamała się i omal nie spadła na zaparkowany tam samochód.

– Tam są uschnięte drzewa i wiele gałęzi jest już uschniętych. Bardzo dużo ludzi tamtędy przechodzi, bawią się tam też dzieci oraz znajduje się parking. Chodzi mi o to, aby ktoś się zainteresował, aby te ciężkie gałęzie uschnięte usunąć, żeby ktoś „nie dostał po głowie” i żeby jakiś samochód nie został uszkodzony – mówi pan Stanisław. Dodaje, że próbował interweniować w tej sprawie. W urzędzie miasta dowiedział się, że nie można nic zrobić, bo służby nie mają aktualnie sprawnego dźwigu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wiceprezydentem miasta Krzysztofem Kowalskim, który wyznaczył pracownika do sprawdzenia sytuacji w terenie. Oględziny przeprowadziła Dagmara Kacuga wraz z pracownikiem usług miejskich.

– Okazuje się, że jest tak jak mieszkańcy zgłaszali. Na odcinku od ulicy Polnej do Alei Jana Pawła II stwierdzono posusz w koronach drzew, szczególnie u jesionów. W poniedziałek od godziny 6 będzie pracowała zwyżka w tym terenie. Jedno drzewo zakwalifikowano do usunięcia ze względu na jego zamierający stan – mówi Dagmara Kacuga z Wydziału Ekologii i Infrastruktury.
Prace nad usunięciem gałęzi mają trwać przez dwa dni i zakończyć się po południu we wtorek.

– Bardzo gorąca prośba do mieszkańców, aby w godzinach od 6 do 13 starać się nie parkować samochodów na parkingu na ulicy Siennieńskiej, bo to będzie nam bardzo utrudniać prace – apeluje urzędniczka.

/mor/

Ważne wydarzenia