Partia Marka Materka wystartuje w wyborach, ale tylko do Senatu

Fot. facebook Marka Materka

Nowa Demokracja TAK Marka Materka nie wystawi list w wyborach do Sejmu, ale powalczy o mandaty w Senacie – ogłosił dziś prezydent Starachowic. Jego partia do wyborów miała iść razem z AgroUnią – podpisane było już porozumienie i rozpoczął akcję zbierania podpisów poparcia – ale niespodziewanie projekt AgroUnia TAK zakończył Michał Kołodziejczak, który zdecydował w ostatnią środę, że do wyborów pójdzie z Koalicją Obywatelską.

– Niestety nie jesteśmy w stanie w takim krótkim czasie przygotować samodzielnie listy wyborcze i zebrać pod nimi podpisy, żeby je zarejestrować. W okręgach jednomandatowych natomiast, gdzie liczą się nazwiska poszczególnych kandydatów, będziemy w stanie przygotować się do tego i w różnych okręgach wyborczych wystawimy kandydatów do Senatu – mówi Marek Materek.

Zapowiada, że kandydatów na pewno wystawią z okręgów w województwach wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim i świętokrzyskim. Nie chce jednak potwierdzić, czy sam powalczy o senatorski mandat. W rozmowie z Radiem Ostrowiec zapowiada, że ogłosi to podczas konferencji prasowej w naszym mieście w przyszłym tygodniu.

Jeśli partii Marka Materka uda się zebrać wymaganą ilość podpisów poparcia, to jej kandydaci będą rywalizować w wyborach do Senatu z kandydatami Zjednoczonej Prawicy oraz Paktu Senackiego, czyli projektu opozycyjnych partii, które dzięki współpracy chcą wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. Pakt senacki podpisany został w ostatni czwartek, a kandydatem z okręgu 82, obejmującego powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski, skarżyski i starachowicki został Piotr Dasios, były wiceprezydent Ostrowca z Polski 2050.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia