Od września Spółdzielnią Mieszkaniową 'Krzemionki’ pokieruje nowa prezes

Anna Radosz została nową prezeską Spółdzielni Mieszkaniowej 'Krzemionki’. O takim wyborze zdecydowała rada nadzorcza na wieczornym posiedzeniu we wtorek.

– Radę przekonał fakt, że pani Anna Radosz jest długoletnim pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej, dlatego dobrze zna zagadnienia, związane z funkcjonowaniem takiego podmiotu gospodarczego – mówi Teresa Karkocha, przewodnicząca rady nadzorczej. Dodaje, że jeden z trojga kandydatów wycofał się w dniu głosowania, więc wyboru rada musiała dokonać spośród dwóch pozostałych osób. Anna Radosz zwyciężyła stosunkiem głosów 6 do 4.
Nowa prezeska pochodzi z gminy Bodzechów. Posiada wykształcenie wyższe, a po studiach pracowała jako nauczycielka. Od wielu lat angażuje się w życie społeczne regionu – jest między innymi członkiem zarządu Grupy Kobiet Aktywnych. Anna Radosz może pochwalić się bogatym 28-letnim stażem pracy w spółdzielczości. Sama mówi, że jej celem jest poprawa wizerunku spółdzielni Krzemionki i ścisła współpraca z mieszkańcami.

– Będę chciała mieć kontakt z mieszkańcami, bo to co zarząd robi, to robi na wnioski mieszkańców i na pewno te wnioski będą wysłuchiwane. Idę tam do pracy, chcę wykorzystać swój potencjał, bo wiem, że jest tam dużo do zrobienia i poprawy – mówi Anna Radosz i  dodaje, że w nowej pracy postawi też na upowszechnianie kultury, a do tego celu chciałaby wykorzystać potencjał Osiedlowego Domu Kultury 'Malwa’.

Obecnie Anna Radosz zajmuje stanowisko specjalisty d.s. przekształceń własnościowych w Spółdzielni Mieszkaniowej 'Hutnik’. Stanowisko prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej 'Krzemionki’ ma przejąć od września.

/mor/

Ważne wydarzenia