Na jakim etapie jest budowa zadaszenia amfiteatru w Parku Miejskim?

Nad amfiteatrem w Parku Miejskim w Ostrowcu powstaje zadaszenie, które będzie chronić publiczność przed kapryśną pogodą. Osłoni powierzchnię trybun, na których pomieści się 999 osób. Wykonawca umocnił podmokły teren i wykonał niezbędne prace konstrukcyjne pod montaż dachu co, według Jacka Kowalczyka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, stanowiło najtrudniejszy etap tej inwestycji.

– Obszar parku miejskiego jest terenem zalewowym, co stanowi problem w działaniu amfiteatru, bo woda w jego okolicach pojawia się dosłownie wszędzie. Aby zminimalizować ten problem, zakotwione zostały pale, a z ziemi wystają już fundamenty – mówi dyrektor Kowalczyk. Dodaje, że prace przebiegają bez opóźnień i montaż samego dachu może rozpocząć się jeszcze w wakacje.
Na czas budowy zadaszenia większość koncertów i imprez plenerowych przeniesiono na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury. Odbył się tam między innymi festiwal Wielki Ogień. Jak zaznacza Jacek Kowalczyk, miejsce w pełni zdało ten egzamin, ale amfiteatru nie da się zastąpić.

– Większe koncerty z pewnością lepiej organizować w parku, bo ze względu na brak zabudowań nie trzeba się tam martwić zakłócaniem tak zwanej ciszy nocnej – zaznacza dyrektor MCKu.

Inwestycja w Parku Miejskim zakończy się ma na początku przyszłego roku. Przypomnijmy, że kosztować będzie 6 milionów 800 tysięcy złotych, a oprócz budowy samego dachu zamontowane zostanie oświetlenie widowni.

/mor/

Ważne wydarzenia