Węzłem Brezelia przejedziemy w sierpniu? Wojewoda wydał już zgodę

Fot. archiwum

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki we wtorek, 18 lipca wydał decyzję dopuszczającą ruch na węźle Brezelia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Otwarcie go bardzo ułatwi życie kierowcom poruszającym się po mieście, biorąc pod uwagę ilość pozamykanych na czas remontów ulic.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie węzła Brezelia. W piątek, 14 lipca pracownicy inspektoratu nadzoru budowlanego przeprowadzili niezbędne kontrole i 18 lipca taka decyzja została wydana – informuje Marzena Chodakowska, rzeczniczka prasowa wojewody świętokrzyskiego.

To otwiera inwestorowi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogę do udostępnienia przejazdu czekającym na to od wielu miesięcy kierowcom. Teraz zgodnie z procedurami urząd marszałkowski musi zatwierdzić przedstawioną organizację ruchu dla tego odcinka. Potem, na siedem dni przed otwarciem, o zmianie muszą zostać poinformowane wszystkie urzędy, które wcześniej ją opiniowały.

Przypomnijmy, że węzeł Brezelia jest zamknięty od ubiegłego roku, ponieważ w tym miejscu było budowane rondo będące częścią ostatniego odcinka tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca – do drogi krajowej numer 9 w Jędrzejowie. Na realizację całego zadania wykonawca ma czas do przyszłego roku, ale około roku temu deklarował, że sam węzeł będzie chciał udostępnić w połowie 2023.

Jest szansa, że nastąpi to w sierpniu.

/sla/

Ważne wydarzenia