Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

W weekend od 7 do 9 lipca na terenie powiatu ostrowieckiego zatrzymano aż 7 pijanych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy wpadli również w powiecie opatowskim.

– Rekordzistą okazał się 58 letni mieszkaniec gminy Pawłów, który w minioną sobotę przewrócił się jadąc na motorowerze. Do zdarzenia doszło na ulicy Ostrowieckiej w Kunowie, badanie alkomatem wykazało że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowa ostrowieckiej komendy policji.

Groźny wypadek miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Polnej i Radwana. Poszkodowanych w nim zostało 5 osób. samochód prowadziła kobieta, która – najprawdopodobniej – była pod wpływem narkotyków.

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymano również na terenie powiatu opatowskiego.
Pierwszy z nich wpadł, gdy prowadzony przez niego samochód wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie jednego z domów.

-41 letni mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, a dalszą jazdę uniemożliwił mu właściciel domu. Kierujący miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Podróżował z nim pasażer, który jak się okazało także był pijany. Miał 3,2 promila alkoholu- mówi Katarzyna Czesna – Wójcik, oficer prasowa opatowskiej komendy policji.
Kierowca wraz z pasażerem zostali zatrzymani, wytrzeźwieli w policyjnej celi, a następnie zostali przesłuchani.
Drugi kierowca został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Brzozowa. Miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia