Prokuratura ma 2 tygodnie na zebranie dowodów ws prezydenta Ostrowca. Sąd podziela niektóre jej obawy

Jest już uzasadnienie decyzji Sądu Okręgowego w Katowicach, dotyczące skrócenia aresztu tymczasowego dla prezydenta Ostrowca z 90 do 40 dni, czyli do 1 lipca.

Jak mówi Radiu Ostrowiec sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach, sąd widzi prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów i podziela opinię prokuratury, że zachodzi obawa matactwa. W ocenie sądu jednak, jak wyjaśnia, do 1 lipca prokuratura ma wystarczająco dużo czasu, by zebrać potrzebne dowody.

Przypomnę, że Sąd Okręgowy w Katowicach zażalenie obrony Jarosława Górczyńskiego na decyzję Sądu Rejonowego Katowice-Wschód o aresztowaniu go na trzy miesiące rozpatrzył na posiedzeniu w ostatni wtorek, ale odroczył wydanie uzasadnienia. Poznajemy je dopiero teraz, i to nie w całości. Jak wyjaśnia sędzia Krawczyk, uzasadnienie zawiera szczegóły, których nie może ujawnić.

Prokuratura, o czym już informowaliśmy, zapowiada skierowanie do sądu wniosku o przedłużenie tymczasowego aresztowania. Dodam, że na zastosowanie zapobiegawczych środków wolnościowych, czyli np. zwieszenia w obowiązkach prezydenta, czy zakaz opuszczania kraju nie wymaga zgody sądu. Podlega to jedynie zaskarżeniu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia