’Janinka w sentymentalnej podróży” – czyli jubileusz przedszkola nr 15 imienia Janiny Porazińskiej

Do obchodów 45-lecia istnienia przygotowuje się społeczność Publicznego Przedszkola nr 15 imienia Janiny Porazińskiej na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najważniejsza ich część odbędzie się w czwartek 15 czerwca.

– Nasza placówka funkcjonuje dość długo, bo od 45 lat. Powstała dla dzieci hutników, którzy pracowali w Hucie imienia Marcelego Nowotki, gdy ta bardzo prężnie się rozwijała. To było wiodące przedszkole wtedy – przypomina dyrektorka Edyta Kowalska.

W programie obchodów na terenie przedszkolnego ogrodu występy artystyczne, zabawy i animacje dla dzieci, pokazy mega baniek, słodki tort, a w części oficjalnej życzenia wielu zaproszonych gości. Dyrektorka placówki liczy na obecność absolwentów, którzy nadal mają w pamięci swoje przedszkole.

– Ja bardzo liczę, że odwiedzą nas tego dnia absolwenci, dla których szykujemy niespodziankę. To wydarzenie zatytułowaliśmy „Janinka w sentymentalnej podróży” i w taką podróż zabiorą nas zdjęcia, więc być może nasi goście się na nich odnajdą – zapowiada Edyta Kowalska.

Przedszkole przygotowało wernisaż wystawy 'Galeria na sztalugach – z historii przedszkola.’. Będzie można też spotkać byłych, pracujących i emerytowanych nauczycieli. Wydarzenie rozpocznie się o 10.00. A dzień wcześniej zaplanowano uroczystą mszę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Odprawiona zostanie o 18.00.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia