Konkursy na dyrektorów w dwóch szkołach i przedszkolu w Ostrowcu. Termin składania dokumentów mija w poniedzałek

Fot. archiwum

Trzy konkursy na dyrektorów placówek oświatowych, ogłosiła gmina Ostrowiec. Termin składania dokumentów mija 12 czerwca.

– Dotyczy to Publicznego Przedszkola numer 15 i Publicznych Szkół Podstawowych numer 9 oraz 10. W każdym z tych trzech przypadków kończy się kadencja obecnych dyrektorów i zgodnie z przepisami konkurs został ogłoszony. Oferty przyjmujemy do 12 czerwca do godziny 15.30. Procedura konkursowa zostanie przeprowadzona w ciągu dwóch tygodni – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta.

Dodaje, że dotychczasowa dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10 odchodzi na emeryturę. W pozostałych przypadkach obie dyrektorki raczej w konkursach wystartują. Ale zrobić może to każdy, kto spełnia określone w przepisach warunki.

– Kryteria są określone przez ministerstwo i nie są specjalnie skomplikowane. Kandydat musi mieć odpowiednie wykształcenie, przygotowanie do zarządzania oświatą. Nie może być karany karą dyscyplinarną, ani na przykład za naruszenie dyscypliny finansów publicznych czy za przestępstwo umyślne – wyjaśnia naczelnik Malinowski.

Konkursy mają zostać rozstrzygnięte do końca czerwca. Nowi dyrektorzy obejmą funkcję od 1 września.

/sla/

Ważne wydarzenia