Zostawiła dzieci bez opieki i złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Do 5 lat więzienia i wysoka grzywna grożą nieodpowiedzialnej matce ze Starachowic, która wsiadła do samochodu mimo dożywotniego zakazu prowadzenia, a zatrzymana do kontroli przez policję podała dane nie swoje, lecz swojej siostry. 40-latka odpowie także za pozostawienie 1,5 rocznej córki pod opieką 13 letniego brata.

W nocy z piątku na sobotę starachowiccy policjanci po otrzymaniu wezwania w jednym z mieszkań znaleźli dwójkę dzieci w wieku 1,5 roku i 13 lat. Od starszego z nich dowiedzieli się że mama wyszła i nie powiedziała kiedy wróci.

– W trakcie interwencji do mieszkania przyjechała pełnoletnia siostra dzieci, która wraz z dziewczynką i załogą pogotowia udała się do szpitala na badania. Lekarze potwierdzili, że dziewczynka jest cała i zdrowa, a jej życiu nic nie zagraża – podaje Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej komendy.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym – jak się potem okazało – kierowała właśnie matka zostawionych w domu dzieci.
Badanie alkomatem wykluczyło obecność alkoholu we krwi kobiety.

Teraz matka odpowie przed sądem za złamanie zakazu oraz wprowadzenia policjantów w błąd co do swojej tożsamości. Ponadto policjanci będą prowadzić postępowanie w kierunku sprawdzenia, czy nie naraziła swojego dziecka na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia.

/mjk/

Podziel się

Ważne wydarzenia