Wicestarosta Andrzej Jabłoński odszedł z klubu radnych KWW Jarosława Górczyńskiego

Na zdjęciu od lewej starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i wicestarosta Andrzej Jabłoński. Fot. archiwum

Wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych KWW Jarosława Górczyńskiego w Radzie Powiatu. To drugi przypadek rezygnacji radnego w ostatnich dniach.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że z prezydenckiego klubu w mieście wystąpił Kamil Stelmasik. Rezygnacja Andrzeja Jabłońskiego została przyjęta przez przewodniczącą klubu Agnieszkę Rogalińską.

– Na moje ręce 24 maja wpłynęła rezygnacja radnego Andrzeja Jabłońskiego z członkostwa w naszym klubie. Została przyjęta, zostali o tym poinformowani inni członkowie klubu i koledzy radni – mówi przewodnicząca Agnieszka Rogalińska. – Nie ma innych rezygnacji. Pracujemy jako radni i jako członkowie klubu i mam nadzieję, że mieszkańcy miasta i powiatu też doceniają naszą pracę.

Andrzej Jabłoński nie chciał oficjalnie komentować swojej decyzji. Potwierdził jedynie, że rezygnację złożył i stwierdził, że była to według niego jedyna słuszna decyzja w obecnej sytuacji. Nadal deklaruje współpracę z zarządem i radą powiatu.

Chodzi oczywiście o sprawę postawienia zarzutów korupcyjnych prezydentowi Ostrowca Jarosławowi Górczyńskiemu i zastosowanie wobec niego aresztu na 3 miesiące.

Klub KWW Jarosława Górczyńskiego w Radzie Powiatu liczy teraz 13 radnych. Drugi pod względem liczebności jest klub Prawa i Sprawiedliwości mający obecnie 7 radnych po tym, jak odszedł z niego Paweł Walesic. Radnym niezależnym jest od momentu objęcia mandatu Marcin Jabłoński.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia