Kamil Stelmasik odszedł z klubu radnych KWW Jarosława Górczyńskiego

Fot. archiwum

Radny miejski Kamil Stelmasik złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych KWW Jarosława Górczyńskiego w Radzie Miasta.

Wczoraj odbyła się sesja, na której występował już jako radny niezrzeszony.

– Była to dla mnie trudna decyzja, która dojrzewała od jakiegoś czasu, a ostatnie wydarzenia pomogły mi ją podjąć. To decyzja przemyślana, odpowiedzialna i stoją za nią zasady i wartości, które wyznaję oraz dotychczasowa praca na rzecz mieszkańców miasta. Uważam, że zarządzanie miastem i budowanie wspólnoty to gra zespołowa, a nie solowa rozgrywka w „Monopoly” – wyjaśnia radny.

Przypomnijmy, że przed rokiem wraz z byłym już wiceprezydentem Piotrem Dasiosem wstąpili do partii Polska 2050 Szymona Hołowni i mocno zaangażowali się w organizację jej struktur w regionie świętokrzyskim.

– Od początku, bo od 2015 roku miałem swój ważny udział w budowaniu prezydenckiego komitetu i dlatego nie było to dla mnie łatwa decyzja. Inna być nie mogła. Chcę podziękować za dotychczasową współpracę z wieloma wartościowymi osobami, które nadal tworzą większościowy klub w Radzie Miasta. Myślę, że wciąż możemy razem działać – zaznacza Kamil Stelmasik.

Klub radnych KWW Jarosława Górczyńskiego liczy obecnie 13 radnych. W sierpniu 2022 roku jego szeregi opuścił Włodzimierz Stec, który wraz z Karolem Wójcikiem i Marcinem Marcem wstąpił do Ruchu Marka Materka. W Radzie Miasta działa jeszcze klub Prawa i Sprawiedliwości liczący pięcioro radnych. Poza Kamilem Stelmasikiem jest jeszcze jeden radny niezrzeszony – Mateusz Czeremcha, który opuścił klub PiS-u i partię po tym jak zaatakował i obrzucił obelgami interweniujących w jego mieszkaniu policjantów, którzy zostali wezwani do awantury domowej.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia