Tragedia w Boksycce. W zderzeniu dwóch aut zginęło pięć osób

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Pięć osób, w tym dwoje nastolatków, zginęło w tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę, około godziny 4 rano w Boksycce, na drodze krajowej numer 9. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody – mercedes i fiat punto.

Jak ustaliła wstępnie policja, kierowca mercedesa jadącego od strony Ostrowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na drugi pas i uderzył czołowo w fiata, w którym jechało sześć osób.

– Niestety pięć osób podróżujących fiatem zginęło na miejscu. Był to 72 – letni kierowca, dwaj mężczyźni w wieku 19 i 43 lat, 38 – letnia kobieta oraz 18 – latka. Z naszych ustaleń wynika, że były to osoby ze sobą spokrewnione. 16 – letni chłopiec, pasażer fiata i 38 – letni kierowca mercedesa zostali ranni i trafili do szpitala – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Dodaje, że od rannego kierowcy mercedesa została też pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Większość ofiar wypadku to mieszkańcy gminy Bodzechów. Zmarła 18- latka mieszkała w powiecie opatowskim. Jak ustalono, wracali z wesela. 16 – latek w poważnym stanie trafił najpierw do szpitala w Kielcach, a później śmigłowcem został przetransportowany do Łodzi.

Droga krajowa numer 9 w Boksycce była całkowicie zablokowana do godziny 15 w niedzielę.

To kolejny tak tragiczny wypadek w tym roku. 17 kwietnia w Starej Słupi zginęły cztery osoby, w tym troje nastolatków po tym, jak BMW, którym jechali z ogromną siłą wbiło się w jadącą drugim pasem ciężarówkę. Wszystkie ofiary były mieszkańcami powiatu ostrowieckiego.

/sla/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia