Kongres dla seniorów o zdrowiu organizuje w poniedziałek Uniwersytet Trzeciego Wieku

fot. FB/UTW

Kształtowanie zdrowego życia seniorów poprzez edukację zdrowotną – pod takim hasłem Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje w najbliższy poniedziałek, 29 maja Kongres Seniorów Powiatu Ostrowieckiego.

Będzie to już drugie takie wydarzenie w historii UTW. – To dla nas bardzo ważne wydarzenie, tym bardziej, że kongres ten dotyczy spraw związanych ze zdrowiem, a my seniorzy coraz bardziej narzekamy zdrowie – zaznacza Wiesława Maj, sekretarz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wydarzenie odbędzie się w auli bliku B Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w godzinach 10-13.30, a wykłady przygotowali specjaliści różnych dziedzin. -Przygotowaliśmy kilka wykładów. Dietetyczka Emilia Żelazowska będzie mówiła o odżywaniu seniorów w ujęciu psychologii żywienia. O zdrowych nawykach dnia codziennego w walce z nietrzymaniem moczu opowie mgr fizjoterapii Dominika Szylar.Psycholog Magdalena Majewska poprowadzi prelekcję poświęconą seniorom za kierownicą. Będzie o pierwszej pomocy w wieku senioralnym, i to wykład dr Danuty Barańskiej. O tym, jak udzielać pierwszej pomocy poinstruuje z kolei dr Katarzyna Kucharska z Akademii Nauk Stosowanych – opowiada Wiesława Maj.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i każdy może w nim uczestniczyć. Wystarczy się zarejestrować na miejscu, bezpośrednio przed rozpoczęciem kongresu, w godzinach 9.30-10.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia